Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku- partnera ZSO nr 2 w Elblągu, uczelni numer jeden na Pomorzu według rankingu miesięcznika Perspektywy i szkoły docenianej przez pracodawców zgodnie z rankingiem tygodnika Wprost- gościli w elbląskim II LO, czyniąc Mikołajki wyjątkowym wydarzeniem szczególnie dla tegorocznych maturzystów. Przedmiotem ich wizyty były warsztaty poświęcone skutecznym wystąpieniom publicznym, co z uwagi na zbliżające się egzaminy maturalne, a także przyszłe rozmowy kwalifikacyjne o pracę i samodzielne decyzje życiowe mogły okazać się bardzo cennym źródłem wiedzy dla startujących w dorosłość uczniów.

Być może spożytkują oni wskazówki dotyczące umiejętnej komunikacji. Okazuje się, że wiedząc o tym, że większość ludzi szybciej reaguje na bodźce wizualne i dźwiękowe, do skutecznej autoreklamy można wykorzystać prezencję, język ciała, intonację, tempo i wysokość dźwięku. Każda wypowiedź jest tym lepsza, im bardziej dopasowana jest jej forma, np. improwizacja, manuskrypt, prezentacja. Bogaty słownik, słowa klucze i znajomość psychologii to kolejne elementy wiedzy, pozwalające uniknąć pułapek w komunikacji werbalnej. Podobno dużą skuteczność przekonywującej wypowiedzi zapewniają też krótkie zdania, kontrolowany oddech i wybór sprzymierzeńca, z którym należy utrzymywać kontakt wzrokowy.
Studenci WSB w Gdańsku ukierunkowali uczniów II LO w Elblągu na dojrzałą wypowiedź i umiejętność wykorzystania własnych atutów. Przyda się ona w osiąganiu sukcesów choćby w świecie biznesu, do udziału w którym zachęcali. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku specjalizuje się w szlifowaniu talentów z tej dziedziny. Można zostać jej studentem i uzyskać rabaty w czesnym (jest to szkoła prywatna), aplikując do niej ze średnią ocen 4,75, lub ucząc się na podobnym poziomie (co gwarantuje stypendium naukowe), korzystając z systemu ratalnego, kredytów studenckich lub wykazując zaangażowanie w pracy na rzecz organizacji studenckich, które są wysoce dotowane i wspierane przez uczelnię. Spotkania ze znanymi biznesmenami (jak np. prof. Leszek Balcerowicz), praktyki studenckie w znamienitych polskich i zagranicznych firmach, staże krajowe i zagraniczne to też tylko część oferty Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Zainteresowani i niezdecydowani mogą uzyskać dodatkową podpowiedź na www.kierunekrozwoju.pl .
Takie spotkania dla młodzieży są istotną sprawą, bo pozwalają przybliżyć ofertę szkół wyższych bez konieczności ich odwiedzania na dużo wcześniej niż skończy się czas podejmowania decyzji o przyszłych losach. Rozwiewanie wątpliwości licealistów dzięki WSB w Gdańsku możliwe jest też na życzenie- uczelnia organizuje warsztaty, wykłady i zajęcia w wybranym przez II LO zakresie. To dobra forma współpracy szkół: sprzyja rozwojowi uczniów, kształtowaniu talentów i promocji regionów. Trafność tego spotkania potwierdzają przychylne oceny słuchaczy. Uczniowie przyjęli warsztaty z dużym zainteresowaniem, dostrzegając zalety przekazanej im wiedzy.

Dorota Radomska
rzecznik prasowy ZSO nr 2


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki