20230915 Szkola pelna talentow

Drodzy Rodzice, drodzy uczniowie!

1 września 2023 rozpoczęła się ponownie akcja „Szkoły pełne Talentów 2”, prowadzona przez sklepy Lidl. Polega ona na zbieraniu specjalnych kuponów (Talenciaków), które następnie można przekazać na rzecz wybranej szkoły. Jak to bywa w akcjach tego typu, kupony można otrzymać za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające co najmniej jeden owoc lub warzywo. Oczywiście zależy nam, żeby jak najwięcej tych kuponów trafiło na konto II LO, ponieważ w zamian za nie będziemy mogli otrzymać wyposażenie lub pomoce dydaktyczne.

W zeszlym roku zebrane Talenciaki wymieniliśmy na 30 piłek sportowych, duży mobilny melalowy kosz na piłki, laptop i kamerę internetową. Zapraszamy do wspierania naszej szkoły w trakcie tej akcji i w tym roku. Kupony można przepisać do II LO samodzielnie lub wrzucając  je do jednej ze skrzynek znajdujących się w sekretariacie szkoły i bibliotece.

Więcej informacji na stronie www.lidl.pl/szkoly.

Paweł Wilkus

Kolejny rocznik maturzystów uzyskał możliwość wyłączenia się w honorowe dawstwo krwi. Wśród osób, które w środę 13. września podzieliły się tym cennym darem jest Bartosz.

Krew mogą oddać osoby zdrowe, które ukończyły 18. rok życia. Podczas jednej donacji pobiera się 450 ml krwi. Wszystkich uczniów, którzy chcą włączyć się w działalność klubu honorowych dawców krwi zapraszamy do kontaktu z ks. Markiem Piedziewiczem.

Czytaj więcej...

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wykazali się wielkimi sercami. Olaf i Jakub z IV F oraz Ada z III E pierwszy raz w swoim życiu oddali krew na rzecz potrzebujących. Serdecznie gratulujemy zaangażowania i dobroci!

Warto podkreślić, że Ada stała się jednocześnie pionierką wśród uczniów klas trzecich. Jako pierwsza osoba w naszej szkole ze swojego rocznika została honorowym dawcą krwi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą podzielić się darem krwi do kontaktu z ks. Markiem.

Czytaj więcej...

Czy wiesz, że uczniowie naszej szkoły adoptowali... dziecko? A w zasadzie studenta.

Od kilku lat nasza szkoła włącza się w akcję adopcji serca. W ten sposób poprzez wsparcie finansowe zapewniamy roczną edukację osobie, którą znamy z imienia i nazwiska.

2 zł ofiarowane przez każdego Jagiellończyka to szansa na kontynuowanie studiów medycznych przez Dominika z Kamerunu. Już w piątek 31. marca odpędzie się zbiórka na ten cel. Wybrani uczniowie będą kwestować po klasach. Zachęcamy do zaangażowania wszystkich, którzy chcę wesprzeć ten szlachetny cel!

ks. Marek Piedziewicz

Czytaj więcej...

Nasi wspaniali: Małgosia, Jakub, Filip i Jakub z klasy IV D oddali 22.02. 1800 ml krwi♥! Serdecznie im gratulujemy!

Kolejny raz uczniowie klasy IVD udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Małgosia, Jakub, Filip i Jakub oddali łącznie 1800 ml krwi. Serdecznie gratulujemy ich zaangażowania i dobroci! Jednocześnie zachęcamy wszystkich uczniów, którzy ukończyli już 18 rok życia do zaangażowania w klubie krwiodawcy działającym w naszej szkole. Bliższych informacji i pomocy w zgłoszeniu się na donacje krwi udziela ks. Marek Piedziewicz.

Czytaj więcej...

12 stycznia my wolontariusze zorganizowaliśmy kiermasz. Zbieraliśmy pieniądze na wirtualną adopcję psa i kotka🐶😸.

Ponownie nasz kiermasz okazał się sukcesem za co Wam wszystkim bardzo dziękujemy!💗

Na  kiermaszu mogliście znaleźć  pyszne babeczki i ciasta. Na tych niejedzących cukru czekała piękna i kolorowa biżuteria. Nie zabrakło również świec z wosku sojowego, soli i kul do kąpieli.
Dzięki wsparciu społeczności szkolnej - stało się!!!!!!!!!!!!🎉

Od dzisiaj nasza szkoła jest wirtualnym opiekunem pieska oraz kotka!! Powitajcie Frytkę i Bazylego🐶😸

Czytaj więcej...

14 lutego w naszej szkole odbył się kiermasz walentynkowy

Tym razem zbieraliśmy na chorego pana Andrzeja, który potrzebuje pieniędzy na rehabilitację po nieszczęśliwym  upadku z drabiny.

Na naszym kiermaszu były przepyszne ciastka, babeczki oraz przekąski na słono Nie zabrakło również świeczek sojowych oraz biżuterii. Tym razem czekały na Was super nowości zakładki do książek w kształcie serduszka oraz bardzo miękkie poduszki. Do każdego zakupu dorzucaliśmy mały prezent od nas: naklejki wolontariatu.

Czytaj więcej...

Aż pięciu uczniów klasy 4 d oddało w ubiegłym tygodniu honorowo krew.

Warto podkreślić, że od ponad 6 miesięcy działa w naszej szkole klub honorowych dawców krwi. Od momentu jego założenia oddaliśmy dokładnie 6,3 litra krwi. Oznacza to, że skorzystały z niej aż 42 osoby. Wszystkich, którzy chcą pomagać w ten sposób serdecznie zapraszam do dołączania do grupy na Facebooku (https://liblink.pl/YGzECXmskU oraz osobistego kontaktu.

ks. Marek Piedziewicz

Dnia 13 kwietnia w naszej szkole odbył się dzień opatrzony nazwą "Wiosenne granie dla Mikiego".

Podczas którego zbierane były fundusze na bardzo drogie leczenie, turnusy rehabilitacyjne, sprzęt do domowych ćwiczeń mózgu, badania, dojazdy, oraz sprzęt niezbędny do przemieszczania się w samochodzie i poza nim dla 5-letniego Mikołaja. Chłopca, który ponad rok temu w przedszkolu zakrztusił się winogronem, a za późno wezwana pomoc i niedotlenienie mózgu, które doprowadziło do uszkodzenia wszystkich organów wewnętrznych, sprawiły, że znajduje się on teraz w śpiączce.

Czytaj więcej...

W środę, 13 kwietnia 2022 odbędzie się Wiosenne Granie dla Mikiego.
 
Od godziny 8.55 zapraszamy wszystkich na koncerty w auli.
 
Wejście 50 złotych od klasy (harmonogram przychodzenia klas, zostanie zamieszczony w poniedziałek).
 
Przez cały dzień, na każdej przerwie, na parterze i pierwszym piętrze będą sprzedawane ciasta. Dodatkowo na długiej przerwie, w auli odbędzie się licytacja drapanek i nie tylko.
 
Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 5-letniego Mikołaja, który od czasu kiedy ponad rok temu uległ nieszczęśliwemu wypadku w przedszkolu, pozostaje w śpiączce.
klasa 3eNLO

Czytaj więcej...


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki