W czwartek 18.05, w epicentrum maturalnego obłędu, klasa IIIE udała się na niezapomnianą wycieczkę do Gdyni. Pobyt w mieście rozpoczęliśmy od spaceru po centrum, podczas którego zahaczyliśmy o kawiarnie, lodziarnie i rozkoszowaliśmy się wolnością od szkolnego uciemiężenia.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Teatru Muzycznego. Zajrzeliśmy na tzw. backstage, obejrzeliśmy najróżniejsze kostiumy i dekoracje sceniczne. Mogliśmy też poczuć się jak prawdziwi aktorzy wchodząc do sali makijażu, a nawet stając na deskach głównej sceny teatru. Oprowadzała nas jedna z najbardziej doświadczonych kierowniczek spektakli, która opowiedziała nam o teatrze od kuchni, wcale nie pomijając zabawnych gagów i wpadek. Mieliśmy również okazję posłuchać o technicznej stronie przygotowania nagłośnienia w teatrze oraz zobaczyć mechanizmy odpowiadające za ruchomość sceny.

Czytaj więcej...

XII edycja Konkursu skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski cieszyła się największym zainteresowaniem spośród wszystkich dotychczasowych edycji.

Do pierwszego etapu, który odbył się 8 marca 2023 r. zgłosiło się, aż 225 uczniów z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się 10 uczestników, którzy uzyskali najwyższy wynik w teście z wiedzy o ekonomii, przedsiębiorczości i bankowości.

Czytaj więcej...

Gotowi do startu? Start! Maraton egzaminacyjny rozpoczęty.

Dziś tj. 4 maja 2023r. tegoroczni absolwenci rozpoczęli egzamin maturalny z języka polskiego. Trzymamy kciuki za łatwe tematy i proste pytania :)

Relacja z dugiego dnia matur dostępna tu: https://olsztyn.tvp.pl/69657700/matury-2023-egzamin-z-jezyka-obcego?fbclid=IwAR3Jox1H8m_tQIPskJiF158hVnmf7UFblUBVMxgFqdJEuwKmYj9dzNtbhBA

Oto zdjęcia z pierwszego dnia maturalnego:

Czytaj więcej...

Tak szybko minęły cztery lata liceum…

Takie słowa dało się usłyszeć od wielu tegorocznych absolwentów tuż po uroczystości zakończenia nauki w liceum. To były cztery lata różnych wydarzeń i doświadczeń życiowych, szkolnych i społecznych w tym czas pandemii i izolacji. Cieszymy się, że to już za nami…

Czytaj więcej...

W czwartek 20.04 w naszej szkole zakończył się konkurs literowania w języku angielskim- Spelling Bee dla szkół podstawowych. Była to druga tura konkursu, podczas której rywalizowali ze sobą najlepsi uczestnicy wyłonieni w eliminacjach.

Czytaj więcej...

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi przypadającego 22. kwietnia rozpoczęliśmy już w miniony poniedziałek. Tego dnia klasy 1b, 1c, 2c i 3c wraz z nauczycielkami biologii wzięły udział w webinarze organizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska pt. „Chroń bioróżnorodność”. Podczas spotkania panie Joanna Gadomska – biolożka w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie, członkini grupy Superbelfrzy i autorka bloga Biologia z blondynką oraz dr Monika Szewczyk specjalistka ds. ochrony różnorodności biologicznej z Centrum UNEP/GRID-Warszawa przybliżyły nam zagadnienia związane z tym tematem – definicję bioróżnorodności, główne zagrożenia i sposoby jej ochrony.

Czytaj więcej...

Walczą o indeksy, stypendia i staże w Parlamencie Europejskim. Aż 13 licealistów Jagiellończyka wzięło udział w XVIII edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg w drugim etapie okręgowym w Olsztynie. Niebawem wyniki dotyczące finału.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg jest projektem realizowanym od 2004 roku. Jest jedyną Olimpiadą w Polsce realizowaną wspólnie przez Komisję Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Od wielu lat w jej organizację zaangażowało się Stowarzyszenie Pomorskie w Unii Europejskiej, punkty Europe Direct w Polsce, a także członkowie zespołu eksperckiego Team Europe.

Czytaj więcej...

W czwartek 13.04 w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu literowania w języku angielskim Spelling Bee dla szkół podstawowych. Jest to inicjatywa uczniów klasy 3e pod opieką p. Katarzyny Zezuli. Konkurs podzielony został na dwie kategorie wiekowe: klasy 4-6 i klasy 7-8. Wzięli w nim udział uczniowie z SP1, SP14, SP16 i SP25. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami ze słuchania i literowania, a na koniec wypełnili ankietę, gdzie podzielili się swoimi wrażeniami z przebiegu konkursu. Dla najlepszych finały odbędą się w przyszły czwartek 20.04.

Konrad Żyhałko

Czytaj więcej...


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki