Od marca 2023r. do końca maja2023r. biblioteka szkolna czynna będzie:

poniedziałek   8.00-12.30

wtorek           8.00-12.30

środa            8.00-14.30

czwartek        8.00-13.00

piątek            8.00-14.30

 

Dzięki środkom finansowym z Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa nasza biblioteka szkolna wzbogaciła się o wiele nowych tytułów, w tym pozycji beletrystycznych. Nie zabrakło wśród nich kryminałów naszej elbląskiej autorki pani Agnieszki Pietrzyk.

W listopadzie uczniowie m.in. z klasy 2a i 2b wzięli udział w warsztatach literackich pt. Szkolni detektywi: o tajnikach kryminału poprowadzonych przez panią Aleksandrę Bułę z Biblioteki Elbląskiej.

Czytaj więcej...

W miesiącu lipcu biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zbiory o książki zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Jak wiadomo promocja czytelnictwa to jedno z kluczowych działań realizowanych nie tylko przez biblioteki oraz nauczycieli języka polskiego. To zadanie dla wszystkich, w szczególności  rodziców, by książka była obecna w od wczesnego dzieciństwa każdego dziecka.

Czytaj więcej...

Wrześniowy kiermasz podręczników w II LO co roku cieszy się dużym zainteresowaniem.

Na kiermasz przybyło bardzo wielu uczniów, którzy chcieli sprzedać swoje podręczniki. Byli też rodzice. Na stoiskach zaobserwować można było mnogość i różnorodność pomocy naukowych, w szczególności biologiczno-chemicznych . Tłumnie przybyli kupujący , nie można było narzekać na ich brak. Podsumowując, dwa dni kiermaszu to liczne transakcje, to odwiedziny tegorocznych absolwentów i co ważne, obustronne zadowolenie handlujących i miła atmosfera.

 

Czytaj więcej...

Prezydent RP Andrzej Duda takie oto słowa skierował do Nas:
Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…) Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. To epoka zmagań z zaborcą, utrwalona w biografii Adama Mickiewicza oraz tych wszystkich polskich patriotów, uczestników tajnych stowarzyszeń i powstań, działaczy emigracyjnych i spiskowców, którzy na różne sposoby, w kraju i na obczyźnie, czynem i słowem toczyli bój o suwerenną Rzeczpospolitą

Czytaj więcej...

Godziny otwarcia biblioteki w roku szkolnym 2022/2023 :

  • poniedziałek  8.00-14.30
  • wtorek          8.00-14.30
  • środa           8.00 -14.30
  • czwartek      9.00-13.30
  • piątek          8.30-11.30

Biblioteka szkolna wzbogaciła się o wiele ciekawych książek, które zakupione zostały w ramach dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

Wśród zakupionego księgozbioru znalazły się nowości wydwanicze oraz wznowienia poczytynych tytułów. Większość z nich to  beletrystyka: powieści fantastyczne, przygodowe i kryminalne-  w tym naszej lokalnej pisarki - pani Agnieszki Pietrzyk. Na regałach do wypożczenia czekają na Was "świeżutkie" egzemplarze z aktualnego kanonu lektur np. "Madame " A. Libery i wiele innych. Zakupiliśmy też nowe tytuły lektur do kolekcji audiobookow.

Zapraszamy do biblioteki. Książki czekają :)

Czytaj więcej...

We wtorek i środę tj. 6 i 7 września br. zapraszamy wszystkich zainteresowanych kupnem lub sprzedażą podręczników szkolnych oraz opracowań naukowych na kiermasz.

Jak w minionych latach odbędzie się on w dużej sali gimnastycznej, czyli w tzw. "balonie" podczas długiej przerwy (10.35-10.55).

 

Życzymy udanych zakupów

Bibliotekarze 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu, w ramach priorytetu 3. : Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych, otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 12 000 zł. Całkowity koszt realizowanego w szkole projektu wynosi 15 000 zł.

Celem programu jest zakup nowości wydawniczych, wyposażenia i sprzętu komputerowego do biblioteki szkolnej a także realizacja działań promujących czytelnictwo.

Wrześniowy kiermasz podręczników
Przez dwa kolejne dni (6 i 7 września 2021r.) można było zaopatrzyć się w różne książki przydatne w nauce(nie tylko podręczniki). Kiermasz szkolny zawsze daje możliwości zrobienia dobrego „interesu” zarówno sprzedającym jak i kupującym. I w tym roku, podobnie ja w poprzednich latach, frekwencja dopisała. Cieszymy się.
Uwaga!
Absolwenci szkoły mają jeszcze wiele książek do sprzedania. Pozostawili w bibliotece dane kontaktowe. Zainteresowanych kupnem zapraszam do biblioteki szkolnej
Edyta Andruszewska

Czytaj więcej...


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki