Nowe miejsca pracy związane z AI
tworzenia treści oraz zarządzania relacjami z klientami,
Strona zawiera kalkulator punktów rekrutacyjnych na uczelnie wyższe z całej Polski.
Po wpisaniu do kalkulatora przewidywanych wyników swojej matury uzyskujemy wiedzę o szansach dostania się na wybrany kierunek studiów, na określnej uczelni w wybranym mieście.
Uwaga: Przewidywane wyniki matury w części ustnej wpisujemy do kalkulatora tylko wtedy, kiedy porównujemy się z wynikami kandydatów z roku 2023, ponieważ w latach 2020-2022 nie było matur ustnych.
Można skorzystać ze stron internetowych poświęconych poszczególnym kierunkom studiów, np.
Uzyskane w ten sposób informacje zawsze weryfikujemy na stronach konkretnych uczelni wyższych, np.:
CZŁOWIEK I SZTUCZNA INTELIGENCJA - WSPÓŁPRACA NA RYNKU PRACY
portal sztucznej inteligencji
studia związane z AI
Nasi uczniowie z klas 1. wzięli udział w szkoleniu z zakresu obsługi pasażerskiej i pracy stewardesy. Druga część zajęć to ćwiczenia na symulatorze Boeinga i Cesny oraz w części kabiny pasażerskiej.
Oprac. Małgorzata Rydelek
Trójka Naszych absolwentów zawitała do II LO, aby zaprezentować swoją obecną uczelnię czyli Lotniczą Akademię Wojskową w Dęblinie.
Podczas prezentacji opowiedzieli o specyfice uczelni, wymaganiach rekrutacyjnych oraz możliwości rozwoju zawodowego po jej ukończeniu. Było interesująco, rzeczowo i precyzyjnie - jak na przyszłych żołnierzy przystało :) Nasi Jagiellończycy, jakąkolwiek drogę rozwoju wybiorą, zawsze są profesjonalni i pełni zapału.
We are proud of You ALL :)
Więcej o uczelni dowiecie się klikając w poniższy link https://www.wojsko-polskie.pl/law/
Oprac. Joanna Rzeczkowska
Spotkania i wycieczki zawodoznawcze to dobra okazja do wnikliwszego spojrzenia na możliwości wyboru dróg dalszego kształcenia. Z wielką sympatią wyruszamy do miejsc, gdzie pracują rodzice, by poznać tajniki ich zawodów.
Służba wojskowa w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej – to miejsce, do którego udały się dwie klasy: IIIE i 3a. Wizyta była możliwa dzięki zaproszeniu pana pułkownika Piotra Szelezina, prywatnie taty Michała, ucznia klasy IIIE .
Program wydarzenia Salon Maturzystów.
23 września godz. 10:0015:00
Scena MATURA i STUDIA
Podczas Salonu maturzyści otrzymają komplet informacji o:
-maturze 2022 z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego oraz przedmiotów dodatkowych - spotkania poprowadzą eksperci okręgowych komisji egzaminacyjnych;
-kierunkach studiów i nowych specjalnościach - inspirujące spotkania ze studentami i pracownikami nauki;
-skutecznej nauce na ostatniej prostej i zasadach tworzenia strategii prowadzącej do dobrego wybory uczelni i kierunku studiów - webinary poprowadzą doświadczeni doradcy kariery
Możecie liczyć na:
-łatwy dostęp do uczelni, które na wirtualnych stoiskach zaprezentują swoją ofertę edukacyjną na rok 2022/2023
-czat z przedstawicielami uczelni w strefie Expo
-webinary na temat skutecznej nauki i wyboru studiów
-bezpłatne konsultacje 1: 1 u doradców zawodowych
Uwaga: każdy odwiedzający odbierze swojego bezpłatnego e-booka z Informatorem dla Maturzystów 2022.
Zachęcam do zapoznania się z najnowszymi rankingami Perspektyw - XXII Rankingiem szkół wyższych oraz Rankingiem kierunków studiów:
https://2021.ranking.perspektywy.pl/ranking/ranking-uczelni-akademickich
https://2021.ranking.perspektywy.pl/ranking/ranking-uczelni-niepublicznych
Zachęcam do zapoznania się z artykułami:
Rynek pracy, a umiejętności. Wyniki badań - http://umiejetnosci2030.pl/#rynek-pracy
Umiejętności przyszłości - http://umiejetnosci2030.pl/#umiejetnosci-przyszlosci - http://umiejetnosci2030.pl/#rynek-pracy
Warto przyjrzeć się jakie kompetencje mogą być podstawą sukcesu zawodowego.
Aerograf to miniaturowy „pistolet” do malowania precyzyjnego. Ręczne narzędzie niewielkich rozmiarów, służące do malowania metodą rozpylania farby przez strumień powietrza. Takim właśnie narzędziem wykonuje swe prace pan Piotr Parczewski – właściciel elbląskiej firmy "Aerograf".
Klasa politechniczna IIE miała okazję odwiedzić go w pracowni i posłuchać jak z pasją i zaangażowaniem opowiada o tym, co robi. Pan Piotr jest zdecydowanie pasjonatem. Jak sam mówi, uprawia rzemiosło artystyczne, wykonując na zamówienie projekty graficzne, zdobiące głównie kaski, hełmy, elementy motocykli. Realizując zamówienia, łączy umiejętności i wiedzę z wielu dziedzin: matematyki, informatyki, projektowania, rysunku. I choć z wykształcenia jest prawnikiem, nie wyobraża sobie innej pracy jak tworzenie rysunków i grafik malowanych dla klientów.
Strona 1 z 2